Балаховська Валерія (Київ) – органістка, солістка Національного будинку органної та камерної музики України, Заслужена артистка України

Зацікавленість органом В. Балаховська виявила, навчаючись у музичній школі на факультативі у В.Кошуби. Концертну та гастрольну діяльність розпочала, навчаючись у консерваторії, яку закінчила з відзнакою за фахом фортепіано по класу професора І. Павлової та органа по класу професора Г. Булибенко. З 1992 року – солістка Національного будинку органної та камерної музики України.
Техніку органного виконавства Валерія Балаховська вдосконалювала у професора Вищої музичної школи Е. фон Камеке (Німеччина), де прослухала повний курс виконавської майстерності «Академія старовинної музики», професорів Ф.Клінди (Словаччина), Б.Біллетера (Швейцарія), Й.Труммера (Австрія).
Валерія Балаховська належить до категорії артистів, для яких бездоганне володіння мистецтвом артикуляції виключає будь-які технічні обмеження, а глибоке розуміння особливостей музичних творів та можливостей органа роблять її гру яскравою та емоційною. В репертуарі органістки – твори світової класики, нові та маловідомі твори сучасних та давніх композиторів. У творах різних стилів їй вдається досягати оригінального звучання, притаманного епосі написання. До свого репертуару органістка включає нові твори сучасних композиторів і кращі твори світової класики, які ніколи не виконувались в Україні.
Вона гідно представляє українську виконавську школу за кордоном, вона гастролювала в Австрії, Німеччині, Польщі, країнах Балтії, Росії, Білорусі, Молдові, Узбекистані та інших країнах, брала участь у міжнародних фестивалях органної музики, в музичних програмах на радіо і телебаченні, органістка багато і з неодмінним успіхом гастролює по Україні. Виконавська діяльність артистки не обмежується сольними виступами, вона багато співпрацює з вокалістами та інструментальними ансамблями.