Львів. Костьол св. Андрія монастиря бернардинів


У 1884 р. Ян Слівінський відновив орган, а помалював і позолотив його Йозеф Шидловський3. У 1898 році львівський органобудівник Александр Жебровський ґрунтовно переробив орган: у старій шафі був розміщений фактично новий інструмент, при цьому були використані деякі старі голоси. На проспекті орган мав 63 труби, з яких сьогодні збереглось лише 28. Проспект органа дерев’яний позолочений, на високому цоколі, складений із 5 секцій (веж, колон), які групують труби, закриті знизу і зверху карнизами. На центральній осі органа – розгорнута аркада. Середня секція увінчана погруддям францисканського святого, бічні секції увінчані різьбленими ангелами, які дують в труби. Ігровий стіл знаходиться на боковій стіні великої аркади, яка ділить орган на дві секції, що вище з’єднуються і утворюють верхній поверх над аркою. Орган дуже великий – займає площу більше 40 кв. метрів. Орган має два мануала, педаль, 33 регістра. У мануалах було по 54 клавіші, у педалі – 25.
У 1906 році Александр Жебровський знову проводив якісь роботи з органом, а у 1924 Броніслав Маркевич відновив і налаштував орган.
Після Другої світової війни довгий час костьол був закритий. Крім труб на проспекті збереглись залишки трактури, деякі великі труби і віндлади. Орган вражає своєю монументальністю. Зараз Бернардинський костьол належить греко-католицькій церкві св. Андрія.

 

Bernard 007 aaa