Орган повертається до церкви

 

В кінці березня 2019 року органний майстер Шандор Шрайнер з помічницею закінчили демонтаж органа в Городні Чернігівської області для его транспортування і встановлення в парафії Різдва Пресвятої Діви Марії в с. Сторожниця Ужгородського району Закапатскої області. Орган купила у приватної особи релігійна громада Сторожниці.
Орган німецькой фірми Orgelbau Michael Weise, opus 518 був придбаний приватною особою в одній з церков у Німеччині і знаходився в приватному будинку. В органі п'ять мануальних регістрів и subbas 16' – в педалі. Існує копула мануала з педаллю. Трактура органа – пневматична.
Орган повернається до церкви, де планують активно задіяти його під час служб.

 

Gorodnia 1a

 

Gorodnia 3a

 

Gorodnia 4a

 

 

21 січня 2019 року на офіційному порталі Римсько-католицької церкви України у повідомленні «Перший органний концерт у Запоріжжі та перше звучання органа в Перечині на Закарпатті» – http://rkc.in.ua/index.php?&m=n&f=a201901&p=20190118a&l=r повідомлялось, що 17 січня відбувся органний концерт в костелі св. Августина у Перечині на Закарпатті. Інструмент подарував парафії органіст Янош Иболчиш.

Істина про концерт, що відбувся в Перечині виявилась правдивою, але жахливою: концерт таки відбувся, але не на відновленому духовому органі, який знаходився на хорах костьолу, а на вживаному електронному, який подарував храму названий вище органіст.

У Метрополітальной базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії (Кафедральному Латинському соборі) у Львові завершена реставрація органа-позитива "малого хору" в пресвітерії. Реставрацію проводив органний майстер Бернард Термен із Вільнюса з групою помічників. Раніше були зібрані старі труби, що зберігалися на горищі собору, і вивезені в Литву для робіт в органній майстерні. Практично всі труби автентичні, але вимагали реставрації: відновлення пом'ятих мензур, запаювання дірок, додавання размочаленних кінцівок, відновлення лабіальних щілин і губок. Через відновлювальні роботи пройшли практично всі 312 труб органа.