Тарас Багінець (Харків - Єкатеринбург) – органіст, соліст Свердловської державної академічної філармонії

Народився у 1975 році. Закінчив Харківський інститут мистецтв в 1988 р як піаніст і органіст у проф. Юшкевича С.Ю. Удосконалював майстерність у провідних європейських професорів: Х. Вальтера (Німеччина), М. Радулеску (Австрія), Г. Фагіуса (Швеція), З.Сатмарі (Німеччина), Л. Ломанна (Німеччина). У 1996-2002 – соліст Харківського Будинку органної та камерної музики, з 2002 року – Свердловської державної академічної філармонії. (Єкатеринбург, Росія).
Серед його досягнень – участь у численних міжнародних органних конкурсах, перемоги та здобуття звання лауреата, серед яких Міжнародний конкурс органістів у Санкт-Петербурзі (2005) - I премія, Міжнародний конкурс органістів ім. М. Тарівердієва (Москва-Гамбург-Калінінград, 2005) - II премія, Спеціальний приз конкурсу ім. М.К. Чюрльоніса за краще виконання творів литовських композиторів (Вільнюс, 2007), П'ятий Всеросійський конкурс органістів (Казань, 2007) - I премія, Міжнародний конкурс органістів ім. А.Ф. Гедіке (Москва, 2008) - II премія.
Т. Багінець – один з найбільш активно гастролюючих органістів Росії. Його концертні маршрути охоплюють практично всі міста Росії і сусідніх країн. Серед творчих досягнень органіста – успішні виступи у престижних залах Німеччини, Франції, Італії, знаменитих соборах Європи на історичних органах минулих століть.
З 2011 року він арт-директор міжнародного фестивалю "Bach-fest" у Єкатеринбурзі. Крім виконавської та організаторської діяльності Т. Багінець виявив себе експертом з органобудування під час реконструкції історичного органа в Донецьку (2008) та створенні нового органа для Харківської філармонії (2010).
Музикантом записано декілька компакт-дисків: «Й. С. Бах» із записом органа Харківського будинку органної та камерної музики – 2000 р., «Золота епоха органної музики. Німеччина» із записом органа Свердловської філармонії – 2005 р. та аудіо-проект "І. С. Бах. Лейпцигські фантазії".