Ялта. Центр органної музики "Лівадія" 

 

Спеціально для Центру органної музики в 1998 році Волдимир Хромченко побудував орган. В. Хромченко був автором проекту органа та реконструкції будівлі колишньої електростанції Лівадійського палацу під потреби органного залу. Формально Центр вже був зареєстрований і відкритий, але роботи над створенням органа ще тривали. В процесі будівництва залу і органа майстру довелося стати фахівцем у багатьох галузях, освоїти нові спеціальності, далекі від професії музиканта.
Спочатку орган мав 65 регістрів (плюс 4 трансмісійних), чотири мануала і педаль. Поряд з традиційною механікою управління органом виконано із застосуванням сучасних досягнень електроніки: електронної пам'яті, можливостей програмування, з використанням оптронних ключів і інших технологій, які дозволяють розширити технічні та художні можливості інструменту. Для управління регістрами на пульті розміщені понад 230 кнопок і важелів; електронні можливості управління дозволяють запам'ятовувати до 256 вільних комбінацій регістрів.
Центр органної музики «Лівадія» має концертний зал на 200 місць і органну майстерню. У лютому-березні 2014 року В. Хромченко дещо змінив диспозицію органа, додавши кілька нових регістрів. В оновленому варіанті орган має 77 регістрів плюс 5 трансмісійних, всього 82 регістра, що робить його одним з найбільших органів колишніх пострадянських країн. У наведеній диспозиції додані в 2014 році регістри позначені зірочкою.

 

Livadia 02 aaa