Трускавець. Костьол Успіння Пресвятої Діви Марії


У 1935 році був встановлений орган фабрики Стефана Трущинського з Влоцлавка, закуплений у складчину і висвячений краківським вікарним єпископом Теофілом Бромбошем. Орган мав електричну трактуру.
Війну костьол переніс добре, але восени 1945 року парафіян в Трускавці не було, а настоятель змушений був залишити парафію; костьол був закритий, його перетворили на склад мінеральних добрив, в 1970-х роках у ньому влаштували планетарій. Лише у 1994 році храм повернули римо-католикам, а в 1996 р. він був відновлений.
Впродовж 10 років парафіяни збирали кошти на придбання органа, значну частину яких склали пожертви відпочивальників. У 2009 році був закуплений двомануальний орган з педаллю фірми «Euler», а напередодні Нового року майстри з Польщі встановили його на хорах та настроїли. Первинно орган був пофарбований у кольори синіх відтінків, його довелось перефарбувати у відповідності до інтер’єру костьолу. Група голосів змонтована у Ruckpositiv’i, що нависає над входом. Орган вдало інтонований, має приємні регістри, а деякі особливості надають йому унікальних рис. Так, труби найбільшого за розмірами регістра педалі зроблені з натурального дуба і винесені на головний проспект і проспект рюкпозитива, що створює колоритний інтер’єр. Центральні металеві труби кожної із секцій на проспекті виготовлені не циліндричними, як зазвичай в органах, а дрібно-гранчастими, що надає органу вишуканості і елегантності. Орган має 14 регістрів, механічну трактуру, близько 800 труб.

 

Truskavets 02

 

Truskavets 03