Київ. Національний будинок органної та камерної музики. Концертний орган

 

Орган, як обов'язковий атрибут католицького храму, був встановлений в Миколаївському костьолі в 1912 році. Орган знаходився на балконі над входом, був австрійської фірми «Rieger», в переліку фірми він значиться як opus 1802.

13 лютого 1979 року рішенням Ради Міністрів СРСР будівлю храму було передано Республіканському будинку органної та камерної музики. Храм був перебудований відповідно до вимог концертного залу, в ньому укладений паркет.

Для концертного залу майстри фірми «Rieger-Kloss» сконструювали орган орus 3503, який намагались узгодити з архітектурним стилем і інтер'єром костьолу. У 1979 році орган був встановлений на місці головного вівтаря.

Орган має 55 регістрів, три мануала, педаль, 3945 труб, механічну трактуру (шлейфлади). Розташований він на невисоких підмостках у вівтарній частині костьолу, фактично на одному рівні із слухачами. Розмістити такий великий інструмент в звичному для костьолу місці на хорах не було можлості через недостатні розмірів хорів. Чудовий підбір регістрів, багаті виконавські можливості роблять цей орган одним з кращих концертних інструментів України.

 

NHStol 02 aaa