Київ. Лютеранська церква

Приміщення церкви лютерани змогли повернути собі до 1998 року, а вже в 2000-му році, після повної реконструкції церква Святої Катерини стала повноцінним діючим храмом з органом і дзвонами.
У 1997 році лютеранська церква в Баварії і «Союз Мартіна Лютера» на знак підтримки відновлення лютеранської церкви в Україні вирішили здійснити матеріальну підтримку лютеранській церкві України. Лютеранська громада Пауля Герхарда з міста Райн (Вестфалія) передала церковний орган, дзвони і лави в одну з нових церков України. Таким чином, два дзвони і хороший орган незабаром були передані до відновленої церкви св. Катерини в Києві.
Переданий з Баварії орган фірми «Alfred Führer» був побудований в 1968 році, а встановлений на новому місці в церкві св. Катерини в ознаменування 2000-річчя Різдва Христового. Орган має 18 регістрів: 8 в першому мануале, 5 у другому і 5 - в педалі. Вдалий підбір регісрів, при якому жоден з них не випадає із загального ладу, приємне інтонування роблять орган придатним для виконання барокової музики. Інструмент знаходиться в хорошому функціональному стані, вдало узгоджується з акустичним простором кірхи, використовується як для богослужінь, так і для концертів духовної музики.

 

Kiev Lutheran kirche 4 aaa