Вінниця. Костьол Божої Матері Ангельської
На початку 1980-х років в місцевих партійних органах Вінниці народилась ініціатива створити органний зал. Ініціатива знайшла підтримку серед депутатського корпусу в міській раді і у виконавчих структурах влади. Рішення про встановлення органа і визначенні фірми-виробника приймалися в Москві Радою з органобудування при Міністерстві культури СРСР. Створювати концертний зал з органом міська влада вирішила в зручному місці в центрі міста в приміщеннях колишнього домініканського костьолу, де до початку 1960-х років перебувала православна церква. В середині 1960-х років церква була остаточно закрита, в будівлі розміщувалось спортивне товариство «Динамо». У 1984 році спортзали закрили, мешканців з тильного боку виселили, почалась реставрація приміщень для створення концертного залу і встановлення органа.
Орган був виготовлений в 1984 році німецькою фірмою "VEB Sauer Orgelbau" opus 2165 у Франкфурті-на-Одері, а органний зал відкрився рік тому. Орган мав 30 регістрів, два мануала, педаль, механічні ігрову і регістрову трактури. Акустичні властивості приміщення були чудовими, хоча орган був встановлений не традиційно на хорах, а у вівтарній частині колишнього костьолу. У 1991 році приміщення костьолу були передані Українській православній церкві. Проіснувавши близько 6 років, органний зал Вінницької філармонії був потворно розгромлений, а орган варварськи знищений.
У 1992 році ченці з Конгрегації братів менших капуцинів створили у Вінниці прихід Матері Божої Ангельської. Прихід отримав в користування костьол Матері Божої Ангельської колишнього монастиря капуцинів, який знаходився по сусідству зі Свято-Преображенським собором, колишнім домініканським костьолом, де раніше знаходився органний зал. Залишки зруйнованого інструмента, який кілька років у розібраному стані пролежав на складах і представляв собою купу брухту і дров, були передані монастирю Братів менших капуцинів. Були запрошені органні майстри з польського міста Бєльсько-Бяла на чолі з органістом і органним майстром Єжи Куклею. В результаті копіткої праці орган був відновлений. Перший концерт на ньому відбувся 16 травня 1999 року, грав Єжи Кукля. На багатьох трубах до нинішнього часу збереглися сліди колишнього варварського ставлення з інструментом. Орган прекрасно звучить, він супроводжує релігійні служби та бере участь в світських концертах.