Хмельницький. Областна філармонія

 

Орган фірми «Rieger-Kloss» орus 3628 призначався для концертного залу одного з російських міст, але зал для нього не був готовий. Народилась ініціатива встановити орган у Хмельницькій обласній філармонії. Фахівці запропонували місце у фойє філармонії, яке відрізнялося кращими акустичними властивостями, ніж великий зал. Будівельники розробили план перебудови фойє, за яким необхідно було розібрати частину балкона і в проміжках між колонами встановити орган. З кількох проектів, запропонованих фірмою-виробником, був обраний варіант з асиметричним розміщенням труб на проспекті.
Перший концерт на новому органі відбувся 14 березня 1991 року, виконавцем був Володимир Кошуба, соліст Національного будинку органної та камерної музики, який брав участь у роботі приймальної комісії.
Цей орган став останнім, що був встановлений в Радянському Союзі перед його розпадом. Орган має 3 мануала, 36 регістрів – по 9 в кожному мануалі і педалі, шлейфлади з механічним управлінням тонових клапанів, шлейфлади 3-го мануала з додатковим електричним управлінням копул. Орган розміщений в спеціально відведеній кімнаті, основна кількість труб знаходится у другому ярусі цієї кімнати фактично на рівні балкона, що сприяє кращому поширенню звукових хвиль в залі. Ігровий стіл знаходиться на невисокій сцені, де під час виступів можуть розміститися невеликий камерний оркестр і солісти.

 

Hmelnicki124 a