Одеса. Лютеранська церква св. Павла

Органи в лютеранській церкві св. Павла відомі з 1833 року. Найвідомішим з них був орган фірми E.F. Walcker opus 788, встановлений у 1896 році, який існував до середини 1930-х років.
У 2006-2010 роках за підтримки Євангелічно-лютеранської церкви Баварії і німецького уряду була проведена реконструкція одеської лютеранської церкви св. Павла: укріплені стіни, відновлений дах. Урочиста літургія освячення церкви відбулась 17 квітня 2010 року. У той же день відбувся перший органний концерт на новому органі за участю Бахівського ансамблю духових інструментів і литавр міста Мюнхена. Солістами в концерті виступили органісти професор Гартмут Лойшер-Ростоцький і парафіянка церкви, керівник церковного хору Вероніка Струк. Громада лютеранської церкви Св. Хреста в Нюрнберзі подарувала одеській кірсі свій орган, який був виготовлений в Баварії відомою фірмою «Steinmeyer» в 1964 році. Орган був демонтований у 2010 році, роботи по демонтажу, перевезенні в Одесу, інтонуванні і ремонту здійснила «Orgelbaufirma Lutz».
Орган має 27 регістрів, два мануала, педаль, механічну трактура (шлейфлади), електричну регістратуру, дві вільні комбінації, Tutti. У церкві чудова акустика, а орган вдало вписався в інтер'єр, має гарні сольні голоси. З ініціативи громади та органістки Вероніки Струк регулярно проходять концерти органної музики.

 

Lut P1010599 aaa