Одеса. Пресвітеріанська церква

 

Строгий архітектурний стиль, функціональність, багатий інтер'єр робили євангельську пресвітеріанську церкву Одеси однією з кращих відразу після закінчення її будівництва в 1896 році. У тому ж році в ній з'явився орган, встановлений фірмою E.F. Walcker opus 760, який мав 21 регістр. В 1936 році церква була закрита, а саму будівл після війни переробили в ляльковий театр. Тільки в 1991 році будівлю повернули віруючим, а церква переосвячена.
Фахівці американської фірми Боба Волкера змонтували в залі пресвітеріанської церкви спеціально створений для цього приміщення орган. Перше богослужіння в супроводі органа відбулось 25 липня 2004 року вранці, а ввечері був органний концерт, в якому Ларрі Рофф, американський професор, який доклав чимало зусиль для збору коштів на придбання органа, виконав твори російських композиторів.
Орган пресвітеріанської церкви належить до типу комбінованих: частина його регістрів є духовими, а інші – семпл-регістрами (від англійського sampl – вибірка). Американська фірма «Walker Technical Co» виготовила орган, в якому використала електронний звуковий модуль «Rodgers® PR300», що містить в собі пристрій шумопридушення і високоякісні акустичні системи: Organ includes Rodgers®PR300, Sound Module Installation Includes antiphonal speakers. Орган має 62 регістра, з них 4 духових, інші – електронні семпл-регістри, 3 мануала і педаль. Семпл-регістри були підготовлені відомою органобудівною фірмою «Aeolian Skinner», одним з лідерів американського будівництва органів. Орган настільки добре звучить в церкві, що нетреноване вухо насилу розпізнає в ньому електронне джерело.

 

Refom 04 aaa