Луцьк. Кафедральний собор св. Апостолів Петра і Павла. Великий орган

 

У 1889-1890 роках фабрика Яна Слівінського побудувала для луцької кафедри орган (№ 55 за каталогом), він був двомануальний, мав 20 регістрів, 858 труб металевих і 180 дерев'яних, з окремо встанвленим ігровим столом.
Після повернення костьолу віруючим у 1999 році був перевезений з Німеччини і встановлений орган, дар німецької громади. Цей інструмент був побудований в 1953 році Генріхом Рохльфінгом і Маттхайсом Крейнбрінком з міста Оснабрюк на одній з найстаріших органних фірм, заснованій в 1790 році Людвігом Рохльфінгом (Ludwig Rohlfing).
Монтаж органа на новому місці, який тривав чотири місяці, проводили майстри фірми Bałchan з Польщі. Довелося істотно змінити конструкцію органа, розміщення віндлад, але, на подив колишніх власників, вдалося "оживити" навіть такі регістри, які на старому місці перестали працювати (Schwebung в III мануале і інші). Орган має 40 регістрів в трьох мануалах і педалі, 2680 труб. Мануали мають по 56 клавіш, педаль – 30 клавіш. Трактура органа електропневматична. Орган має типово романтичні риси. З числа найбільш вражаючих регістрів можна назвати Konzertflöte в I мануалі, гострі мікстури, Schwebung в III мануалі. Пульт органа пересувний і знаходиться на бічному балконі з правого боку від органа. Oрганіст має візуальну можливість управляти хором і оркестром. Орган використовується для служб, іноді в костьолі проходять концерти духовної музики.

 

Luck organ04