Летюк Наталія Вікторівна – органістка і клавесиністка, педагог РАМ ім. Гнесіних

 

Наталія Летюк народилась в Донецьку, музичну освіту здобула в Дніпропетровському державному музичному училищі ім. М.І. Глінки (клас фортепіано Л.А. Копніної) і Харківському інституті мистецтв ім. І.П. Котляревського (клас фортепіано професора В.Ф. Шукайло). У 2008 році з відзнакою закінчила навчання за спеціальністю «орган» в Російській академії музики ім. Гнесіних під керівництвом професора А. В. Фісейского.

У різні роки брала участь в майстер-класах відомих органістів і клавесиністів: П.-Д. Перетти (Італія), Ю. Ессль (Німеччина), Д. Рот (Франція), Дж.-Д. Крісті (США), В. Церер (Німеччина), С. Престон (Великобританія), К. Стембрідж (Великобританія), З. Рампі (Німеччина), Дж. Джозеф (Австрія), Х. Альбрехт (Німеччина). Двічі пройшла стажування в Австрійській барокової академії (Гмунден, 2006-2007).

Н. Летюк – лауреат III Міжнародного конкурсу органістів В. Кікти (Москва, 2008), дипломант X-го Міжнародного органного конкурсу ім. М. Галанті (Італія, 2009).

Трудова діяльність Н. Летюк почалась в Дніпропетровському будинку органної та камерної музики, де з 1998 по 2013 рік вона працювала концертмейстером, а після отримання другої спеціальності поєднувала піаністичну діяльність з посадою солістки-органістки. У 2012 році нагороджена пам'ятною медаллю «За вагомий внесок у розвиток Дніпропетровської області». Учасниця численних міжнародних фестивалів і симпозіумів органної музики на Україні, в Росії і далекому зарубіжжі, серед них:

  • • Mayfair Organ Concerts (Лондон, Великобританія)
  • • Міжнародний органний фестиваль «Gent Orgelstad 2018» (Гент, Бельгія)
  • • Festliches Silvesterkonzert (Моозбах, Німеччина)
  • • Sunday Organ Recitals at St. Paul's Cathedral (Лондон, Великобританія)
  • • Flensburger Orgelsommer Internationale Orgelkonzerte in St. Nikolai (Фленсбург, Німеччина)

Узи творчості пов'язують Н. В. Летюк з найвідомішими музикантами і колективами, зокрема з Академічним великим хором РДГУ під керуванням Б. Тараканова, Чоловічим камерним хором під керуванням В. Рибіна. Н.В. Летюк відзначена нагородами Московського музичного товариства та Російського національного музею музики.

У 2013-2016 роках М. В. Летюк вела класи органа в Школі духовної музики Благодійного фонду «Мистецтво добра» («De Boni Arte») при Римо-католицькому кафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Москві, в ЦТР і МЕВ «Радість ». З 2015 року викладає орган в «Дитячій школі мистецтв м. Відноє, а з 2017 року є виконавчим директором «Всеросійського відкритого конкурсу юних органістів імені І.С. Баха », що входить в програму Міжнародного фестивалю  Музичне приношення І.С. Баху». Н.В. Летюк неодноразово удостоювалася дипломів «За педагогічну майстерність і професіоналізм» за підготовку лауреатів міжнародних, всеукраїнських та відкритих фестивалів-конкурсів молодих виконавців, вона бере участь в роботі журі численних міжнародних, всеукраїнських та російських органних конкурсів. У 2018 році М. В. Летюк була удостоєна звання лауреата Загальноросійського конкурсу «Кращий викладач дитячої школи мистецтв», що проводиться Міністерством культури Російської Федерації. З 2018 року М. В. Летюк – викладач кафедри органа та клавесина в РАМ ім. Гнесіних.