Ірина Миколаївна Калиновська (Київ) – солістка Національного будинку органної та камерної музики, Народна артистка України.

Ірина Калиновська у 1978 році з відзнакою закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського по класах фортепіано (професор А.А. Янкелевич) та органа (професор А.М. Котляревський). Стажувалась у відомих майстрів за кордоном: В.Шетеліха (Німеччина), Ф.Клінди (Словаччина), Л.Дігріса (Литва), Л.Кремера (Німеччина), неодноразово брала участь у міжнародних та республіканських фестивалях та конкурсах. У 1982 році стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу органістів, на якому їй було присуджено спеціальний приз за краще виконання творів радянських композиторів.
Ірина Миколаївна Калиновська працювала органісткою у Кам'янець-Подільському історичному музеї-заповіднику, Хмельницькій обласній філармонії, Київському театрі поезії. З 1983 року вона – одна з ведучих органісток України, солістка Національного будинку органної та камерної музики. У 1996 році їй присвоєно звання Заслуженої артистки України, у 2009 – Народної артистки України.
Артистка неабиякого виконавського темпераменту й високого професіоналізму, Ірина Калиновська вільно орієнтується у багатогранній стилістиці органної музики різних епох. Різноманітний та цікавий репертуар органістки охоплює широкий діапазон творчості від старовинних майстрів до музики сучасників. В програмах багато творів композиторів-романтиків: Ф.Мендельсона-Бартольді, Ф.Ліста, Р.Шумана, С.Франка, Ш.Відора та інших. Значне місце в програмах займає музика сучасних композиторів: А.Шнітке, Ю.Юзелюнаса, А.Калниня, та інших. Нерідко вона редагує і вперше виконує нові твори українських композиторів: В. Губи, Л. Дичко, В. Назарова, Е. Станковича, М. Шуха та інших. Не обмежуючись сольними концертами, артистка часто виступає в ансамблях із вокалістами та інструменталістами, гастролює в Україні та закордоном (Італія, Німеччина, Польща, Фінляндія, Англія, Росія, Словаччина, Чехія, країни Балтії та інші).
Поряд з органними концертами І. Калиновська часто виступає з сольними клавесинними програмами, в ансамблях з вокалістами та інструменталістами, а також з камерними та симфонічними оркестрами. Має численні аудіозаписи.