Ірина Харечко (Київ) – солістка Національного будинку органної та камерної музики, Заслужена артистка України.

 

Ірина Харечко закінчила консерваторію за фахом «фортепіано-орган» у 1995 році та асистентуру-стажування за фахом «орган» у 1999 році, заслужена артистка України, Дипломант міжнародних конкурсів, солістка Будинку органної та камерної музики України, м.Київ,
Випускниця Національної музичної академії України ім. П. Чайковського по класу фортепіано (професор А.Снєгірьов) та класу органа (професор Г.Булибенко) Ірина Харечко захистила в 1996 році європейський диплом соліста-органіста під керівництвом професора Дороті де Рой (Голландія) і згодом, у 1999 році, закінчила аспірантуру Музичної академії за фахом органного виконавства.
Вдосконалювала техніку виконавства на майстер-класах відомих європейських музикантів: професорів Ф.Клінди (Словаччина), Й.Труммера (Австрія), Б.Біллетера (Швейцарія), ректора Вищої музичної школи ім. Ф.Мендельсона Х. Круммахера (Німеччина), а також в міжнародній школі «Мистецтво та освіта ХХІ століття». У конкурсі камерних ансамблів, проведеному в рамках цієї школи, вона одержала звання дипломанта. Значною віхою на творчому шляху органістки була участь у міжнародних фестивалях старовинної музики в Брюгге (Бельгія).
Гру Ірини Харечко відрізняє абсолютно точне нюансування, досконала техніка, гибоке рзуміння сутності твору. Артистка концертує з солістами-вокалістами, інструментальними ансамблями, хоровими колективами, Ансамблем класичної музики ім. Б.Лятошинського, веде активну гастрольну діяльність в Україні та за кордоном (Бельгія, Голландія, Німеччина, Польща).