Олена Чернікова (Київ) – органістка, дипломант міжнородних конкурсів, викладач

Народилась у Києві, займатись музикою розпочала з 5 років, закінчила музичну школу по класу фортепіано, продовжила навчання на фортепіанному відділі Київського державного музичного училища ім. Р.М. Гліера, в 2001 році з відзнакою закінчила Національну музичу академію ім. П.І. Чайковського за спеціальностями фортепіано (клас професора І.В. Павлової) та органа (клас професора Г.В. Булибенко). Концертну діяльність розпочала в студентські роки.
У 1996-2000 роках працювала на посаді органного майстра НМАУ ім. П.І. Чайковського, у 2001-2002 роках – органісткою Київської дитячої академії мистецтв. З 2001 року працює концертмейстером у Київському державному коледжі естрадного та циркового мистецтва. У 2004-2007 роках посідала посаду органістки костелу ордену братів капуцинів, у 2004-2008 роках працювала концертмейстером в класі диригування на курсах підготовки регентів.
Її репертуар включає в себе твори для органа різних стилів та епох. Свою виконавську майстерність О.Чернікова вдосконалювала на майстеркласах провідних органістів Європи: Дорти де Рой, Б.Вісгерхофа (Голландия), Б.Білетера , Г.Баха, К.Паульсмайєра, И.Штробла, Х.Лінкера (Швейцарія), И.Трумера, Х.Метцегера (Австрія), К.Круммахера, К.Йогансена, О.Беннінгоффа, М.Зандера, М.Виллінгера, Х..Герінга (Німеччина), К.Стембріджа (Великобританія).
О.Чернікова є лауреатом I Відкритого загальнонаціонального фестивалю-конкурсу «Королівські аудієнції-2005» у Дніпропетровську (3 премия), володарем спеціальної премії II Міжнародного фестивалю-конкурсу В.Кікти (Архангельськ, 2006). Брала участь у багатьох міжнародних фестивалях в Україні та Польщі. Веде активну гастрольну діяльність в Україні та за кордоном.