Ларук Людмила (Самбір) – органістка, педагог.


Людмила Ларук народилась у м.Стрий Львівської області. З відзнакою закінчила стрийську музичну школу, потім, також з відзнакою, Дрогобицьке музичне училище і у 1978 році стала студенткою Львівської консерваторії (клас фортепіано проф. К.Донченка), яку закінчила у 1984 році. За направленням, як піаністка, розпочала роботу у Самбірському училищі культури. На базі училища вирішено було відкрити органний зал. У 1987 році Л.Ларук вдруге поступає до Львівської консерваторії на стаціонар і у 1991 році закінчує її з відзнакою по класу органа.
З 1990 року є викладачем органа та фортепіано в училищі культури. Створила і веде клас органної гри. Одночасно веде інтенсивну концертну діяльність, як в самбірському залі органної та камерної музики, так і під час гастрольних подорожей. Гастролювала у всіх органних залах України, приймала участь у фестивалях органної музики в Молдові, Білорусі, Польщі. З гастролями у Польщі виступала у Сандомирі, Камені-Поморському, Кальварії, Ярославі, Лєжайську, Любліні та інших містах.
Гру Л.Ларук відрізняє стримано-прихована емоційність, глибоке проникнення у музичний задум, точне відчуття ритмічної структури твору. Самбірський орган, теплий і мелодійний, допомагав органістці розкрити і глибокий ліризм, ніжність, меланхолію у творах, і патетичність, суворість окремих музичних епізодів. В репертуарі органістки, поряд з відомими і популярними, менше відомі твори Л.Н.Клерамбо, Ж.Леменса, П.Манца, Ч.Турнемира, Г.Янга, В.Губи, А.Мухи та інших. Часто в своїх концертах виступала в дуетах з іншими органістами, зокрема Є.Куклею, В.Півновим. На концертах в „рідному” органному залі у м.Самборі часто виступала в дуеті з скрипалем Ігорем Захарченко.
В даний час прожавє та працює у Польщі.