Орест Романович Коваль – соліст-органіст Сумської обласної філармонії, Заслужений діяч культури України

 

Орест Коваль закінчив Київську консерваторію у 1983 за фахом «орган». Заслужений діяч культури України, є менеджером багатьох міжнародних фестивалів.
Народився у 1949 році у Львові. Закінчив музичну школу, потім, у 1968 році Львівське музичне училище ім. М.Шашкевича по класу фортепіано і в тому ж році поступив у Львівську консерваторію. Продовжував навчання у Київській Державній консерваторії ім. П. І. Чайковського по класу фортепіано (клас Т.П.Кравченко), яку закінчив у 1974 році. У 1980-83 роках навчався у тій же консерваторії, як органіст (спочатку клас А.Н.Котляревського, потім Г.В.Булибенко).
Після закінчення консерваторії викладав у Сумському музичному училищі по класу фортепиано, був солістом Рівненської філармонії.
З 1974 року проживає та працює у м. Суми. Організатор популярних міжнародних фестивалів класичної музики «Organum», найвідомішого, щорічного — «Bach-fest» та джазової музики «Jazz-fest». О.Коваль є художнім керівником камерного ансамблю «Organum». У 2013 році був визнаний «Людиною року» міста Суми, увійшовши у десятку найвідоміших і напопулярніших людей.