Нагорняк Станіслав (м. Кам'янець-Подільський) – органіст кафедрального костьолу св. Петра і Павла.

Станіслав Нагорняк народився в м. Бар Вінницької області у 1946 році. Там само закінчив середню та музичну школу по класу акордеону. Батьки співали в церковному хорі костьолу св. Анни, згодом там почав співати Станіслав. В дитинстві на свята та в неділі почав калікувати міх органа (накачувати), щоб служба могла тривати 2-2,5 години. Брав участь в шкільних хорах і хору машинобудівного заводу, грав в шкільному ансамблі акордеоністів та естрадному оркестрі заводу.
В 1961 році місцевий органіст костьолу св.Анни запропонував вчитись грати на органі, але таке захоплення через атеїстичні засади влади могло мати негативні особисті наслідки. Лише після закінчення служби в армії, де також брав участь у великому хорі та оркестрі, і повернення додому він зважився стати органістом. Завдяки молодому місцевому органісту Барського костьолу Станіславу Могилевському і настятелю Яну Ольшанському, який пізніше став єпископом дієцезії, Станіслав Нагоняк став органістом і 12 років грав служби на фісгармоніях у приходах сіл Манківці, Струга, Миньківці та Китайгорода.
В той час сестра Станіслава розпочала працювати у Львові та налагодила зв'язки з представниками польської мистецької інтелігенції. Серед них був видатний композитор професор Анджей Нікодемович, у якого Станіслав Нагорняк почав брати уроки гармонії, літургійної музики та гри на клавішних інструментах. Під час цих уроків А. Нікодемович згармонізував значний літургійний репертуар для виконання на органі. Такі уроки продовжувались до переїзду Нікодемовича до Любліна, де він розпочав викладати у Католицькому університеті.
Продовжив навчання Нагорняк у органіста костьолу св. Альберта в Ризі Цимлінського, потім пройшов курси диригентів у м. Кошалін, Польща, де освоїв професію регента церковного хору. Навчатись як церковний органіст, регент чи диригент церковного хору в той час в СРСР було неможливо. В цвинтарній каплиці св. Ісуса Станіслав Нагоняк грав на 4-регістровому органі та провадив церковний хор.
В костьолі св. Петра і Павла Кам'янця-Подільського був музей атеїзму, а з 1978 року діяв органний зал, проводились органні концерти. Станіслав Нагоняк став органістом костьолу, яким залишається в даний час. З 1990 році кафердральний костьол св. Петра і Павла влада повернула римсько-католицькій громаді; на органі костьолу, крім служб, відбуваються концерти духовної музики та фестивалі, в яких беруть участь видатні концертуючі органісти України та з-за кордону. В таких концертах Станіслав Нагорняк виконує роль асистента.
В своїй автобіогрфії ця щира людина і відданий справі органіст Станіслав Нагорняк скромно пише про себе: "З 1978 року я працюю в кафедральному костьолі св. Петра і Павла. В листопаді 2019 року минає офіційно 50 років моєї праці при органах, а з практикою в місті Бар – 55 років. Дякую Богу за цей чудовий дар, а людям, що мене слухають, за терпіння".