Світлана Острова (м. Київ) – композиторка, органістка, хормейстер, педагог, авторка нотних видань і науково-методичних праць, заслужений діяч мистецтв України.
Органне мистецтво С. Острової охоплює різнопланові напрямки: органні композиції, імпровізації, виконавство, аранжування.
Народилася в м. Києві (родове коріння мисткині виходить з Полтавщини, де й пройшло її раннє дитинство). Професійну музичну освіту з відзнакою отримала в Київському державному музичному училищі ім. Р. М. Глієра (хорове диригування – клас заслуженого працівника культури України - Конощенка В.Ф.) і Київській державній консерваторії ім. П. І. Чайковського : клас композиції – доцент, професор Лапинський Я.Н., клас органу - заслужений діяч мистецтв, лауреат Всеукраїнських конкурсів органістів, проф. Булибенко Г.В. Композиторка пише в різних жанрах, але надає перевагу створенню органної, вокально-хорової і духовної музики. Член Національної спілки композиторів України, лауреат вокально-педагогічних конкурсів ім. К. Стеценка та І. Козловського, лауреат Всеукраїнських конкурсів композиторів, учасниця міжнародних музичних фестивалів. Внесена до IV тому "Української музичної енциклопедії". "Музика С. Острової – емоційна, глибоко духовна, прониклива, композиторка досконало володіє ладом, гармонією і поліфонією, у своїй творчості спирається на глибинні витоки української народної та професійної музики, тонко відчуває її мелос". (проф. В. Н. Золочевський). Музика С. Острової звучить і в Україні, і за кордоном, також входитть до фондових записів Українського радіо.
Значна частина творчого доробку С. Острової пов’язана з її улюбленим інструментом – органом. Це різноманітні жанри органної музики: програмні і непрограмні п᾿єси, поліфонічні твори, етюди для педалі соло, циклічні і великі форми, обробки українських народних пісень, варіації на фольклорні теми, хоральні обробки, музика за участю органа.
С. Острова є авторкою єдиної в Україні вузівської навчальної програми "Органна імпровізація" (для студентів органного класу НМАУ имені П. І. Чайковського, 2008 рік), також автором навчального посібника для органістів-початківців середніх і вищих учбових закладів: "Органна музика для дітей та молоді", навчального посібника "Хорове сольфеджіо" та багатьох навчальних авторських програм з композиції та імпровізації, з основ хорового письма, читання партитур, інструментування, аранжування та гармонії (для навчання композиторів). Нагороджена Міжнародним дипломом "Gradus ad Parnassum" за високий професійний рівень у підготовці молодого покоління композиторів.
Концертує на органі як солістка і в складі ансамблів, а також як артистка академічного хору. Співпрацювала з видатним співаком І. С. Козловським. Окрім класичної західноєвропейської музики в своїй концертній практиці значну увагу приділяє виконанню української музики, в тому числі музики сучасних композиторів. В свої концерти включає органні імпровізації та власні аранжування для органа та ансамблів за участю органа. Органістка виступає в багатьох містах України, переважно на історичних органах міст Західної України. Її органні виступи відбулися в Словенії, Німеччині, Росії. Займається антологією українських органів, має численні записи дисків з органною музикою (аудіо та відео), є авторкою багатьох органних проектів, серед яких Концерт-реквієм "Пам'яті Небесної сотні". Певний час викладала клас органа на фортепіанній кафедрі Черкаського музичного училища.


Острова Світлана Василівна
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%A1%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0