Бельмас Євгенія - солістка-органістка Рівненського будинку органної та камерної музики

З дитинства слухала разом зі старими казками вінілові пластинки органної музики. З 2001 року навчалася грі на фортепіано в Запорізькій школі мистецтв. З другого року навчання неодноразово ставала лауреатом фортепіанних конкурсів. У 2006 році, перемігши в міському конкурсі, отримала в дар від мера Запоріжжя ламповий електроорган "Прелюдія", на якому почала освоювати перші органні твори.
З 2010 року вдосконалювала фортепіанну гру в Запорізькому музичному училищі ім. П.І. Майбороди в класі Казарян Ади Аротюновни. Ключовий вплив на творче становлення надала участь в майстер-класі В.Б. Носиної. У 2014 році вступила до Національної музичної академії в Києві в органний клас професора Булибенко Галини Вікторівни.
Органне концертне життя розпочала в римсько-католицькій церкві Різдва Пресвятої Діви Марії в Бердянську, де з першого курсу вузу регулярно давала сольні концерти. У процесі навчання брала участь у багатьох майстер-класах, в тому числі у Аврори Бааль (Франція-Швейцарія), Дені Вільке (Німеччина), Мауріціо Салерно (Італія).
У роки навчання в академії активно концертувала, а також брала участь у фестивалях із сольними та тематичними програмами в Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Сумах, Бердянську, Білій Церкві, Лівадії. У січні 2018 вперше виступила у Львівському органному залі з сольною програмою, в яку входили власні переклади прелюдій і фуг Д. Шостаковича, а також твори старих майстрів епохи бароко, романтизму. У 2019 проходила стажування в класі професора Ренати Бауер в Словенії (Akademija ZA glasbo Univerze v Ljubljani), де займалася на історичних органах епох бароко і романтизму.
У 2020 році з відзнакою закінчила магістратуру Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за фахом "орган". Захистила магістерську наукову роботу по темі органних перекладів, де представила авторські втілення транскрипцій поліфонії Д. Шостаковича. Після закінчення академії була запрошена дирекцією Львівського будинку органної та камерної музики в якості солістки-органістки.
В репертуарі - шедеври майстрів бароко, епохи романтизму, віртуозів ХХ-ХІХ століття. Особливістю концертних програм є авторські переклади для органа фортепіанної та симфонічної музики Л. Бернстайна, Е. Ельгара, Д. Шостаковича, М. Мусоргського, С. Рахманінова, С. Прокоф'єва, А. Шнітке.
У свої студентські роки органістка активно взаємодіяла з українськими композиторами І. Асєєвим, С. Островою, В. Гончаренко, С. Луньовим і стала першою виконавицею творів А. Барсова і В. Цанько. У своїй творчості молода органістка любить експериментувати, шукати нові шляхи і інтерпретації.