Роман Красновський (Харків, Україна, – Кармель, Ізраіль)

 

Роман Красновський народився в Донецьку в 1955 році в родині музиканта. У віці 5 років почав грати на фортепіано. Ще дитиною брав уроки у Арама Хачатуряна, який переконував його вивчати композицію в Московській консерваторії, але юнак вирішив стати інтерпретатором музики, а не її творцем.
В 1970 році він поступив в музичне училище і розпочав виступати публічно, як соліст Донецької філармонії. Потім, до 1979 року він продовжував навчання в Харківському інституті мистецтв. Ще студетом, разом з оркестром Харківської філармонії, грав на клавішних інструментах: фортепіано, клавесині, челесті. Він часто виступав, як соліст з симфонічним оркестром, виконуючи концерти Рахманінова і Прокоф’єва, «Рапсодію в синьому» Дж.Гершвіна, шість клавесинних концертів Й.С.Баха.
Красновський навчався на органі у проф. Г. Козлової в консерваторії у Горькому (нині Нижній Новгород) з 1986 по 1989 рік. Потім брав майстер-класи у Лео Крамера в Німеччині та інших професорів в музичних центрах у Відні. Головна робота органіста Харківської філармонії не заважала йому виступати як піаністу, клавесиністу та акомпаніатору з відмомими музикантами.
В 1990 році він імігрував в Ізраїль, і проживає в м.Кармель в Північній Галілеї. Викладає курс органа в Ієрусалимській духовній академії музики і танцю та фортепіано в Консерваторії в Кармелі. Він часто виконує духовні твори на органі Церкви Спасителя і в Абатстві Успіння в Ієрусалимі, в містах Джаффо та маленькому Табха. Він акомпанує камерним ансамблям та виступає, як соліст, з відомими оркестрами, такими як Ізраїльський симфонічний оркестр. Він виконує фортепіанні твори на ізраільському радіо, в телевізійних програмах. Як органіст, його запрошували виступати на багатьох подіях в Австрії, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Сполучених Штатах Америки. Він також викладає курс органа в Вестфалії в Німеччині.
Після 20-річної перерви смерть ізраїльського Прем’єр-міністра Іцхака Рабіна повернула Красновського до композиції. Його органний твір був виконаний під час щорічного туру по Європі. Кельнська та франкфуртська публіка та преса високо оцінили роботу, яку представив автор. Тоді він продовжив композиторську практику, і свої нові роботи представив під час туру по Швейцарії та Німеччині в 1997 році. Критика позитивно поставилась до композицій Красновського.
Репертуар Красновського охоплює широкий спектр музики від барокової до класичної, від романтичної до сучасної. Особливо відданий Роман Красновський Олів’є Мессіану та Френсісу Пуленку.
В 1993 році він записав компакт-диск «Органна музика церкви Св. Єлизавети міста Марбург», який високо оцінили європейські органісти, зокрема Ханс Хазелбок. Твір Й.С.Баха з цього диску Красновський виконував на приватній сесії ізраільському прем’єр-міністру за півтора року до трагічної смерті Рабіна. Інший компакт-диск був записаний у вересні 1997 року на органі Зільбермана церкви Св.Петра в Базелі і органі Kuhn міської церкви міста Ленцбурга (також Швейцарія). Р. Красновський активно гастролює практично по всьому світі, грав у найбільших та найпрестижніших концертних залах.