Ірина Вячеславівна Цайтц (Львів, Україна - Базель, Швейцарія)

Народилась і виросла в сім`ї музикантів у Львові. Після закінчення десятирічки по клaсу фортепіано у Л.В.Голембо продовжила професійну освіту у Львівській Державній консерваторії ім. М.Лисенка у професора О.Криштальського та одночасно у класі органа С.Дайча. У 1988 році І.Цайтц отримала Диплом та спеціальну нагороду на Міжреспубліканському конкурсі органістів у Києві, де була тоді наймолодшою учасницею.
У 1990 році поступила в аспірантуру по органу Краківської музичної академії до професора Яна Яргоня. У 1991 p. вона була прийнята до Музичної академії Базеля (Швейцарія) у концертний клас професора Гі Бове. Під час навчання у Швейцарії вдосконалювала майстерність на курсах у Ж. Гію, Дж. Лауквіка, М.-К. Аллен. У 1994 році отримала концертний диплом з відзнакою як органістка. Продовжила освіту в Люцерні в Музичній академії як хоровий диригент, яку завершила здобуттям диплому у 1997 р.
Різностороння музична освіта дозоляє І. Цайтц проводити широку концертно-виконавську і педагогічну діяльність. У репертуарі органістки – твори усіх стильових напрямків та епох, вона виступає регулярно з сольними органними програмами та з оркестрами, її запрошують на відомі фестивалі у різні країни Західної, Східної Європи та США. Зараз вона обіймає посаду органістки та хорового диригента у Кантоні Базельланд, де проживає з родиною.
У лютому 2006 року І. Цaйтц організувала експертизу та ремонт органа Львівського будинку органної та камерної музики і приймала участь у відкритті відреставрованого інструмента в рамкaх міжнародного фестивалю "Ренесанс", а у жовтні 2006 року була ініціатором та організатором першого на Україні міжнародного органного симпозіуму. Вона була мистецьким керівником міжнародного органного фестивалю "Діапазон" (2007-2013 роки).