Георгій Володимирович Курков (Вінниця) – органіст, диригент, педагог, Заслужений діяч мистецтв України

Народився у 1954 році. Музичну освіту отримав у Київській Державній консерваторії ім. П. І. Чайковського та аспірантурі Ленінградської консерваторії ім. Римського Корсакові по класу фортепіано (проф. Т.П. Кравченко), органа (проф. Н.І. Оксентян) та теорії виконавства (проф. С.М. Хентова).
З 1993року Курков є організатором та художнім керівником камерного оркестру Вінницької обласної філармонії «Arcata», заслужений діяч мистецтв України, доцент Вінницького Державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського. Гастролював по багатьох країнах Європи та України та Росії разом з оркестром та як органіст. Приймав участь у численних фестивалях органної та камерної музики. Є ініціатором та організатором фестивалів та концертів у рідному місті. Проводить активну музично-пропагандистську діяльність серед школярів та юнацтва.
Г. Курков був одним з організаторів відновлення зруйнованого органа органа фірми «Sauer» у костьол братів менших капуцинів із закритого будинку органної та камерної музики, який містився у колишньому храмі.