Надія Величко (Львів) – солістка-органістка Львівського будинку органної та камерної музики.

 

Закінчила Львівську середню спеціальну музичну школу ім. С. Крушельницької, Львівський Вищий державний музичний інститут. В 1999-2003 рр. проходила асистентуру-стажування в Національній музичній академії у Києві по спеціальності концертмейстер (клас доцента Н. Козіної) і орган (клас професора Г. Булибенко).
Брала участь у майстер-класах та академіях відомих майстрів-педагогів: Ж. ван Ортмерсена, Ж.-Л. Зендера, Д. Лауквіка, М. Шмедінга, у 2010 році здійснила поїздку на Міжнародну органну академію у Хаарлем (Нідерланди), де стажувалась у провідних органістів Європи: Б.Вінсеміуса (Нідерланди), Л.Г’єльмі (Італія), В.Церера (Німеччина), Ж.Робена (Франція). Виступала в концертах у Вищій школі музики і театрі ім. Ф. Мендельсона-Бартольді, грала на відомих історичних органах у містах Фрайбург, Намбург, Рьота. Закінчує навчання в магістратурі Санкт-Петербурзького університету на кафедрі старовинної музики у проф. Д. Зарецького. В 2012 році стала лауреатом Восьмого міжнародного органного конкурсу Fano Adriano, де отримала диплом з відзнакою.
З 2001 року працює солісткою-органісткою у Львівському будинку органної та камерної музики. Брала участь у львівських фестивалях «Контрасти», «Музика тисячоліття», III та IV Фестивалях давньої музики у Львові, співпрацювала в концертних проектах з кращими колективами міста. В складі оркестру Da Capo гастролювала у Німеччині. В репертуарі органістки найскладніші твори Й.С. Баха, Д. Букстехуде, Й. Пахельбеля, Н. Брунса, С.Франка та інших. З її участю були записані компакт-диски «Органна музика львівських композиторів 16-20 століть», «Музичний Львів і спадщина Габсбургів». Надія Величко є провідницею та популяризаторкою органних творів львівських композиторів.