Віталій Миколайович Півнов (05 травня 1949 – 16 квітня 2019) – органіст і органний майстер

Навчався грі на віолончелі у Львівській музичній школі ім. М. Крушельницької, паралельно освоював гру на органі філармонії. Вже на випускному вечорі в музичній школі виступав перед вчителями і співучнями, як органіст. Після закінчення консерваторії В. Півнов залишився органістом Львівського оперного театру. Далі вчився в Київській консерваторії, де клас органа створив і очолював А. Котляревський. Одночасно з навчанням працював віолончелістом в Державному симфонічному оркестрі у диригента С. Турчака. В 1980 році В. Півнов закінчив навчання і отримав диплом концертуючого органіста. За ініціативою А. Котляревського В.Півнов розпочав роботу органіста та органного майстра в новоствореному Республіканському будинку органної та камерної музики в Києві. Для вивчення побудови нового органа в цьому закладі та набуття належного досвіду його відряджають на стажування в Крнов, на всесвітньо відому органну фабрику «Rieger-Kloss».
В 1984 році став можливим переїзд Півнова у Львівське об’єднання музичних ансамблів, якому було передано органний зал і орган в костьолі св. М. Магдалини. В 1986 році в органному залі припиналась концертна діяльність, орган вимагав ремонту. Лише у 1988 році розпочався ремонт органа, а в наступному 1989 році приміщення залу і весь будинок знову опинились в аварійному стані. Розпочався капітальний ремонт будинку. Так фактично органіст опинився, в котрий раз у своєму житті, знову без органа…
Віталій Півнов – один з небагатьох органних майстрів, які повернули до життя та сприяли збереженню історичних інструментів. В. Півновим відновлено декілька інструментів у різних містах України, серед них орган з костьолу св. Мартина у Львові. В 1990 році залишки цього органа були перевезені в Музей історії релігії, де в 1991 році мастер Півнов виготовив нові труби, відреставрував механіку та систему включення регістрів, більшість металевих труб довелось виготовляти або заміняти. В. Півновим відновлено інший унікальний орган – з села Поморяни Золочівського району. Його, як консультанта і органного майстра запрошували для робіт по встановленню та відновленню органів в Дунаївцях та Полонному Хмельницької області, у м. Червонограді Львівської області, музичному училищі в Черкасах та інших місцях.
Довгий час В. Півнов був органістом та органним майстром Львівського будинку органної і камерної музики. З його участю проходять концерти камерної музики з органом в приміщенні Музею історії релігії (Домініканському соборі). В його репертуарі значна частина органної музики: барокова, романтична, сучасна. В програмах В. Півнова – концерти шведської, фінської, німецької, австрійської, французької, американської музики, концерти з творів окремих композиторів. Іноді органіст готує оригінальні літературно-музичні композиції. Як соліст Будинку органної та камерної музики, а пізніше – Музею історії релігії. В. Півнов щорічно давав понад 200 сольних та ансамблевих концертів.