Білла Віктор – головний органіст церкви Святої Трійці, штат Флорида.

 

Віктор Білла народився в 1987 році у Чернівцях. У 2006 р. закінчив Чернівецьке Державне училище мистецтв ім. С. Воробкевича у класі викладача-методиста С.М. Козлова. З 2006 по 2011 рік навчався в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського у класі професора Г. В. Булибенко та отримав диплом магістра за фахом «орган». З 2011 по 2015 рік – соліст залу органної та камерної музики Чернівецької обласної філармонії.
Є членом гільдії органістів США та України. Органну майстерність вдосконалював на майстер-класах у відомих європейських професорів Х. Метцгера (Австрія), К. Стембріджа (Італія), Р. Абдуліна (Казань, Росія), М. Буварда (Франція), О. Латрі (Франція), Ф. Лефевра (Франція), Д. Кіббі (США). Учасник фестивалів «Organum’2011» (м. Суми) та 3-го Міжнародного Молодіжного Органного фестивалю (м. Ужгород).
Концертну діяльність розпочав в студентські роки. Виступав з гастролями майже у всіх містах України. В репертуарі переважають твори Й.С. Баха та німецького бароко, а також французька органна музика XVIII-XX століть та твори сучасних композиторів. Активно співпрацює з різними провідними солістами, хоровими колективами та оркестрами.
З 2015 року працює в США головним органістом церкви Святої Трійці, штат Флорида. Успішно гастролює з концертами у Сполучених Штатах, поєднуючи літургійну церковну діяльність та концертні гастролі. В 2017 записав сольний альбом “Bach at Trinity” на органі “Casavant Freres” церкви Святої Трійці.