Олег Владиславович Диптан (Біла Церква, Київ) – органний майстер і настроювач клавішних інструментів

 Народився у місті Києві. Навчався у дитячій музичній школі, у Київському училищі культури та мистецтв по класу народних інструментів. З 1981 по 1983 рік брав приватні уроки гри на органі у органістки Київського Державного театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка Олени Петросянц

З 1983 року почав працювати у Державному театрі  опери і балету ім. Т.Г. Шевченка (м. Київ) на посаді настроювача музичних клавішних  інструментів. У 1987 році брав активну участь у монтажі нового концертного органа фірми «Riger-Kloss» після реконструкції театру у 1984-1987 роках, з того часу є хранителем та настроювачем органа та клавішних інструментів.

Стажувався у органного майстра Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Ю.С. Світіча (1986-1987), у органних майстрів Домського собору Гунара Далманіса та Андреаса Місікса (1988-1989). У 1989 році був запрошений Латвійським фондом культури для обслуговування історичних органів у рамках проведення Міжнародного органного фестивалю країн північної Балтики.

У 1990 році був запрошений обслуговувати концертний орган «Rieger-Kloss» Будинку органної та камерної музики м. Біла Церква, який обслуговує до нинішнього часу. У 2010 році з нагоди 20-річного ювілею органного залу був нагороджений «Відзнакою міського голови» за сумлінну працю та активну участь у культурно-мистецькому житті Білої Церкви.

Починаючи з 1993 і по 2006 роки періодично обслуговував концертні та церковні органи у багатьох містах та приходах, зокрема:

  • органи «Riger-Kloss» Хмельницької та Рівненської обласних філармоній;
  • орган «Steinmayer» у Кафедральному лютеранському соборі св. Павла м. Одеси;
  • орган «Sauer» в костьолі Пресвятої Діви Марії Ангельської монастиря капуцинів у м. Вінниця;
  • історичний орган австрійської фірми «Carl Hesse, Wien 1857» в кафедральному соборі Св. Петра і Павла м. Кам’янець-Подільській;
  • орган голландської фірми «Gebruder Vottel» у Новоапостольській церкви м. Києва;
  • малий вівтарний орган Кафедрального собору Св. Якоба у м. Щецин,
  • орган німецької фірми «А. Ladegast» костелу Вознесіння Св.Хреста в Щецин Дабіє та інші.

Дружина –  концертуюча органістка, солістка Білоцерківського будинку органної та камерної музики, Заслужена артистка України Тетяна Миколаївна Орлова.