Сухоцький Петро (Луцьк) – органіст і викладач

Петро Сухоцький навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка у видатного педагога, органіста і піаніста Самуїла Дайча та доц. Павла Юрженка по класах спеціального фортепіано та органа. Закінчивши навчання та здобувши кваліфікації концертного виконавця, соліста камерного ансамблю, викладача та концертмейстера, у 1990 році почав працювати у Волинській обласній філармонії солістом камерного ансамблю, згодом оркестру «Кантабіле», поєднуючи сольне виконавство з педагогічною працею у Луцькому музичному училищі (з 1998 року – Волинський державний коледж культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського) на відділі спеціального фортепіано. Вдосконалював свою майстерність у провідних фахівців Європи: Хуго Лєпнурма (Естонія), Гонзалеса Уріола (Іспанія), Лео Кремера та Г. Гебхардта (Німеччина), Геріберта Метцгера (Австрія).
З 1999 року він – органіст Луцького кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла. З побудовою органа у Луцьку активізувалась його концертна діяльність: сольні концерти, виступи з провідними солістами, гастрольні поїздки в Україні та за її межами (Німеччина, Польща, Італія, Білорусія, Латвія, Естонія, Австрія). В репертуарі – від давньої музики до сучасної. Визначне місце займають твори українських авторів, які органіст незмінно пропагує за кордоном поряд з творами Й. С. Баха, Д. Букстегуде, А. Ґільмана, Дж. Фрескобальді, Ш. Відора, М. Дюпре, М. Дюруфле, С. Франка, Л. В’єрна та ін.
Гру Петра Сухоцького відрізняє масштабність прочитання, точне слідування органним канонам, відсутність будь-яких надмірних прикрас – саме ті якості, які успадковані від його органного вчителя – Самуїла Дайча.
Також Петро Сухоцький володіє професією органного майстра, він доглядає, ремонтує та настроює органи. Брав участь у перенесенні та встановленні усіх органів, що існують на Волині, був першим виконавцем на цих органах, власноручно монтував орган фірми Walker у Любомлі. Всі органи Волині, а також інструменти у Довбиші Житомирської області, у костьолах Івано-Франківська, Чернівців та інші перебувають під його постійною опікою.