Світлана Володимирівна Бардаус (Чернівці) – органістка, солістка Чернівецької обласної філармнії

 

Світлана Бардаус народилась в Івано-Франківську. З 1992 року працює в Чернівецькій обласній філармонії на посаді солістки-органістки. У 1993 році з відзнакою закінчила Львівський Вищий державний музичний інститут ім. М.Лисенка, у 1995 році брала участь у вищих виконавських курсах у Варшаві в 1999 році в м. Роменмонт’єр (Швейцарія).

Веде активну концертну діяльність в містах України та за кордоном.  Вона одна з перших українських органісток грала в Парижі (1995), брала участь у багатьох міжнародних фестивалях у Польщі, концертувала у Фрайбурзі (Німеччина), у Клагенфурті (Австрія), Кишиневі (Молдова), брала участь у «буковинських» проектах:  центру Буковинознавства при Чернівецькому Національному університеті «Бог є любов» під керуванням Стівена Гарлінга, у мистецькому фестивалі «Візерунки Буковини», у святкуванні 60-річчя Чернівецької обласної філармонії, у Днях культури Буковини в Києві.

Приймала участь в українсько-німецькому проекті творчості Ф.Шуберта (2005);  в 2009 році був здійснений випуск диску органної музики в рамках регіонального партнерства між Чернівецькою областю та землею Карінтія (Австрія) в кооперації з музичним товариством «Оргельтон Клагенфурт».

Світлана Бардаус є активною пропагандисткою класичного органного мистецтва серед школярів та молоді у концертах музичних абонементів: «Органна музика Німеччини, Італії, Франції», «Ave Maria», «Токата, фуга та чакона», «Духовна музика», «Музика ретро та сучасність», «У чому сила музики»,

«Шедеври класичної музики» та інших.

За високий професійний рівень в 1994 році отримала подяку голови Чернівецької ОДА та подяку Міністерства культури України від Міністра Б. Ступки за значний особистий внесок у розвиток Національного музичного мистецтва і високу професійну майстерність, та грамоту міського голови за вагомі досягнення в мистецькій діяльності. Нагороджена Союзом Українок за активну громадсько-просвітницьку роботу за для розбудови України – 2000 р. В 2009 році була нагороджена обласною літературно-мистецькою премією ім. С.Воробкевича за просвітницьку діяльність.