Вероніка Струк (Одеса) - органістка лютеранської церкви св. Павла, концертмейстер Одеської опери

 

Закінчила з відзнакою Одеську диригентсько-хорову школу по класу фортепіано, композиції і хорового диригування, Одеське державне музичне училище ім. К.Ф. Данькевича за фахом «фортепіано» у Д.Пашковского і Одеську державну консерваторію ім. А.В.Нежданової по класах «фортепіано» (клас професора І.Сухомлінова), «концертмейстерство» (клас О.Мельник), «камерний ансамбль» (клас В.Іваніцкої, Н.Карауловского). Факультативно відвідувала клас органа В.Рубахи.
У 1996-1999 рр. відвідувала майстер-класи Дж. Бернса і Л. Стайна – учня А.Шонберга і експерта Другої Віденської школи в Музичній академії м. Райнстерг. Одночасно займалась з органістом кірхи св. Лауренціу Г. Грошем. Двічі була стипендіатом Міністерства закордонних справ Німеччини, а також стипендіатом засновників журналу «Die Zeit».
У 2000-2001 рр. працювала в Одеській хореографічній школі, школі «Костанді», педагогічному та хореографічному училищах, в Південноукраїнському педагогічному університеті ім. Ушинського, співпрацювала з Камерним оркестром Одеської обласної філармонії (художній керівник і диригент, заслужений артист України І. Шаврук).
З 2000 року працювала концертмейстером балетної, потім – оперної трупи Одеського національного академічного театру опери та балету. З 2000 року стала органісткою євангелічно-лютеранської церкви св. Павла. З 2001 по 2003 рр. вивчала теологію у доктора М. Хука. У 2004 році стажувалася в м. Сібіу (Румунія) в Німецькому університеті, як органістка, у проф. У. Філіппі, а також вивчала лютеранський хоровий спів і теологію у проф. К. Філіппі. З того ж року є керівником музичного семінару для музикантів лютеранських церков України, а також музичним консультантом для предикатів і вікаріїв НЄЛЦУ.
З 2010 року за підтримки керівництва НЄЛЦУ заснувала недільні органні концерти в кірсі св. Павла. 2011 року є співзасновником і арт-директором щорічних органних фестивалів «Органне літо в Одесі». Як органістка веде активну концертну діяльність в Україні та за її межами (Німеччина, Румунія, Польща, Молдова, Росія), учасниця національних і зарубіжних фестивалів духовної музики.